به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


افتتاح مجلس دهم

افتتاح مجلس دهم و آینده‌ی سیاسی ایران ؛
برخلاف همه‌ی دوستان ارجمند و کارشناسان که مجلس دهم را به اصولگرا و اصلاح‌طلب و مستقل تقسیم‌بندی می‌کنند باید عرض کنم که مجلس دهم، مجلس حامیان آقای رفسنجانی و اصولگرایان تندرو و مستقل می‌باشد، زیرا دولت تدبیر و امید حاصل تفکر آقای رفسنجانی می‌باشد که توانست اصلاح‌طلبان و اصولگرایان میانه‌رو را حول محور اصطلاح تدبیر و امید متحد کند، با این اتحاد توانستند در انتخابات ریاست جمهوری، آقای روحانی را با رای بالا به کرسی ریاست جمهوری بنشانند. در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری پیروزی‌ شگفت‌انگیز و حیرت‌آوری را کسب کردند به طوریکه در تهران در میان اصولگرایان تندرو تنها آیت‌الله جنتی به مجلس خبرگان راه یافت و در انتخابات مجلس شورای اسلامی هیچ‌کدام از اصول‌گرایان تندرو نتوانستند به مجلس شورای اسلامی راه یابند. این پیروزی تدبیر و امید زنگ خطر خطرناکی را برای اصولگرایان تندرو به صدا درآورد، به طوریکه توانستند به کمک نمایندگان اصولگرای خود در شهرستان‌ها، آیت‌الله جنتی را به رهبری مجلس خبرگان رهبری برگزینند.
حالا در این موقعیت حساس چند سوال اساسی مطرح است؛
1ـ آیا در مجلس دهم نیز آقای لاریجانی که تمایل بیش‌تری به اصول‌گرایان دارد به کرسی ریاست مجلس تکیه خواهد زد یا آقای عارف که تمایل بیش‌تری به تفکر اصلاح‌طلبی دارد؟
2ـ اگر آقای لاریجانی به ریاست مجلس انتخاب شود چه تاثیری بر آرای اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده ریاست جمهوری دارد؟
3ـ آیا آرایش جدید سیاسی در مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، تاثیری بر سرنوشت آقایان موسوی و کروبی دارد؟
(پژمان حبیبی)
@pejmanhabibiمنبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است